Гінкофар (Ginkofar)

основні фізико-хімічні властивості: округлі, двоопуклі, таблетки, вкритіоболонкою світло-коричневого кольору із можливими вкрапленнями, з гладкимиповерхнями, без пошкоджень;

склад: 1 таблетка містить 40 мг сухого екстракту з листя гінкго дволопатевого(Ginkgo bilobae fol. extr. sicc) з вмістом 24% гінкгофлавоноглікозидів (похіднікемпферолу, кверцетину, ізорамнетину) і 6% терпенових лактонів (гінкголіди A,B, C, J і білобалід А); наведена кількість екстракту відповідає вмісту 9,6 мггінкгофлавоноглікозидів в одній таблетці;допоміжні речовини: лактози моногідрат, полівінілпіролідон,поліетиленгліколь, гідроксипропілметилцелюлоза, магнію стеарат, титану діоксид(Е171), кремнію діоксид колоїдний, заліза оксид жовтий.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються при деменції.Код АТС: N06D X02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Стандартизований екстракт гінкго дволопатевого, активатор клітинногометаболізму, сприяє відновленню морфологічної структури і функціональноїактивності клітинних мембран. Чинить антигіпоксичну дію на тканини, зокрема нанервову (покращує постачання кисню та глюкози до головного мозку, білобалід А),запобігає розвитку набряку мозку і сітківки, а також прискорює резорбціюнабряків, уповільнює вікову редукцію холінергічних рецепторів та адренергічнихα2-рецепторів, покращує здатність до навчання і запам’ятовування. Екстрактлистя гінкго дволопатевого, шляхом пригнічення PAF і збільшення еластичностіклітинної мембрани еритроцитів, покращує реологічні властивості крові. Усуваєспазм кровоносних судин і спричинює їх розширення. Проявом цього є зменшенняв’язкості крові і збільшення мікроциркуляції крові, відповідно лікарський засібпокращує коронарний і мозковий кровообіг. Компоненти екстракту листя гінкгодволопатевого нейтралізують вільні радикали і чинять нейропротекторну дію,зокрема при різного роду нейропатіях і стимулюють регенерацію аксонів руховихнервів (білобалід А).Фармакокінетика. У людини всмоктування гінкгофлавоноглікозидіввідбувається у тонкому кишечнику. Біологічна доступність терпеноїдів у людинистановить: для гінкголіду А 93-100%, гінкголіду В 79-93% і біолобаліду А -понад 70%. Після перорального прийому в дозі 50 - 300 мг максимальнаконцентрація досягається через 2-3 год., а період напіввиведення становить 2-4год. Тривалість елімінації - 24 год.

Показання для застосування. Дисциркуляторна енцефалопатія різного генезу(наслідки інсульту, черепно-мозкових травм, у похилому віці), у виглядірозладів уваги та/або пам’яті, зниження інтелектуальних властивостей, відчуттястраху, порушення сну; порушення периферичного кровообігу і мікроциркуляції, ут.ч. артеріопатії нижніх кінцівок, синдром Рейно; нейросенсорні порушення (запаморочення,дзвін у вухах, гіпоакузія, дегенерація жовтої плями пов’язана зі старінням,діабетична ретинопатія).

Спосіб застосування та дози. При дисциркуляторній енцефалопатії різногогенезу та порушеннях периферичного кровообігу рекомендовано приймати внутрішньопо 1 таблетці 3 рази на добу після їди, запиваючи невеликою кількістю рідини. Тривалість курсу лікування повинна становити 8-12 тижнів. Перші ознакипокращання настають, як правило, через 4 тижні від початку лікування. Післязавершення основного курсу лікування рекомендовано подальше застосуваннялікарського засобу по 1 таблетці 2 рази на добу після їди, запиваючи невеликоюкількістю рідини. Гінкофар добре переноситься організмом, тому його можназастосовувати протягом тривалого часу.

Побічнадія . Дужерідко можуть виникати легкі розлади з боку шлунково-кишкового тракту. В осіб зпідвищеною чутливістю можуть виникати головний біль, запаморочення та шкірніалергічні реакції (почервоніння, набряк, свербіж).

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого компонентупрепарату. Оскільки немає достатніх даних щодо застосуванняцього лікарського засобу для лікування дітей, його не слід застосовувати удітей віком до 12 років.

Передозування. При одноразовому або багаторазовому передозуванніможуть з’явитися розлади з боку шлунково-кишкового тракту, порушення мислення,а також головний біль.Терапія симптоматична.

Особливості застосування. Перед початком лікування Гінкофаром потрібноз’ясувати, чи патологічні симптоми, які зустрічаються, не є наслідком основногозахворювання, для якого необхідне специфічне лікування. Вагітність і період годуваннягруддюНевідомо про факти негативного впливу препаратів із гінкгодволопатевого на плід і новонародженого. Проте, оскільки досвід йогозастосування в період вагітності та годування груддю відсутній, потрібноретельно оцінити співвідношення користі і ризику при призначенні лікування взазначеному періоді.Вплив на здатність керувати транспортнимизасобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги. Гінкофар невпливає на здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати складнімеханізми, але у разі виникнення побічних дій з боку нервової системи, слід уникатитакої діяльності.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат не слід одночасно застосовувати притривалій терапії ацетилсаліциловою кислотою (аспірином), варфарином, а такожтіазидними діуретиками.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці,при температурі від 15 до 25°С. Термін придатності – 3 роки

Важлива інформація

Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

Дещо

Опитування

Ваші переваги:
Хімічні лікарські засоби
Фітотерапія
Гомеопатія
Фізіотерапія

Ще щось