Рекостин (Rekostin)

міжнародна та хімічна назви: alendronic acid;(4-аміно-1-гідроксибутиліден)біфосфонова кислота (і у вигляді мононатрієвоїсолі тригідрату);

основні фізико-хімічні властивості: круглі, плоскі таблетки білого або майжебілого кольору, з розподільчою рискою на одному боці, без плям і вищерблень;

склад: 1 таблетка містить натрію алендронату тригідрату,еквівалентно 10 мг алендронової кислоти;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактозимоногідрат, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Форма випуску. Таблетки.Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають наструктуру і мінералізацію кісток. Біфосфонати. Код АТС M05B A04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Рекостин містить алендронат натрію – речовинуз групи амінобіфосфонатів – синтетичний аналог пірофосфату, потужнийспецифічний інгібітор резорбції кісткової тканини, спричиненої остеокластами.При цьому алендронат не порушує її мінералізації. Наявність у структурілікарського засобу зв’язку Р-С-Р визначає резистентність Рекостину до гідролізута обмежує його проникнення через клітинні мембрани, що пояснює його низькутоксичність. Алендронат натрію нормалізує надмірну динаміку перебудови кістки,яка особливо виражена у жінок у період менопаузи. Оскільки процеси побудови тарезорбції кістки пов’язані між собою, то кінцевим ефектом застосуваннялікарського засобу є збільшення кісткової маси. Впродовж кількох тижнівлікування спостерігається зменшення концентрації іонів кальцію у добовій сечі,а також маркерів та продуктів деградації колагену кістки, що свідчать прозначне сповільнення процесу її резорбції, а цей ефект є дозозалежним. Призастосуванні алендронату декілька місяців, процес перебудови кісткистабілізується, забезпечуючи рівномірне збільшення її мінеральної щільності упорівнянні із вихідним показником перед початком лікування.Фармакокінетика.Всмоктування.Біологічна доступність становить 0,7% у жінок та0,6% у чоловіків, при застосуванні у дозі від 5 до 40 мг за 2 год перед їжею.Вона знижується приблизно на 40%, якщо лікарський засіб застосовують менше, якза 2 год перед їжею та до 0%, якщо його застосовувати під час або після їжі.Різні напої, окрім води, можуть знижувати його біодоступність навіть на 60%.Розподіл.Ступінь зв’язування з білками плазми становитьприблизно 78%. Упродовж 6 год після прийому концентрація алендронату в плазмізнижується більше, як на 95%.Метаболізм.Алендронат не метаболізує.Елімінація(виведення).Протягом 72 год. із сечею елімінує приблизно50% дози лікарського засобу. Незначна кількість (сліди) виводиться з жовчю.Нирковий кліренс алендронату становить 71мл/хв. Вивільнення алендронату зкісткової тканини є незначне, середній період існування лікарського засобу вкістковій тканині становить майже 10 років.

Показання для застосування. Лікування і профілактика остеопорозу у жіноку період постменопаузи, у чоловіків – з метою підвищення кісткової маси;лікування остеопорозу, спричиненого застосуванням глюкокортикоїдних засобів учоловіків і жінок; хвороба Педжета (деформуючий остеїт).

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, не розжовуючиі не розсмоктуючи, натще, за 30 - 60 хв до першого прийому їжі, запиваючиповною склянкою кип’яченої води.Рекомендована доза для дорослих – 10 мг (1 таблетка)на добу; при хворобі Педжета – 40 мг (4 таблетки) на добу протягом 6 місяців.При остеопорозі курс лікування препаратом тривалий –2 - 3 роки і більше. Після 3 років лікування дозу Рекостину зменшують до 5 мгна добу.Для літніх і хворих із середньою і помірною нирковою недостатністю(кліренс креатиніну 35 - 60 мл/хв) дози такі самі.Після застосування препарату хворий повинензнаходитися у вертикальному положенні (не лягати в ліжко) не менше 30 хв.

Побічна дія. Можуть спостерігатись болі в животі,диспепсія, запор, діарея, метеоризм, дисфагія, езофагіт, біль у кістках, м’язахабо суглобах, а також головний біль. Рідше виникають шкірні висипання, нудота,блювання. Дуже рідко – алергічні реакції (кропив’янка та ангіоневротичнийнабряк), фотосенсибілізація, перфорації, ерозії, виразки на стравоході,запалення слизової оболонки ока, транзиторне та незначне зниження концентраціїкальцію та фосфатів у сироватці крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якого з компонентівлікарського засобу, гіпокальціємія, захворювання стравоходу (стріктури,ахалазія), що утруднюють евакуацію вмісту, ниркова недостатність (кліренскреатиніну менше 35 мл/хв), неможливість перебування у положенні сидячи абостоячи хоча б 30 хв. Не рекомендовано застосовувати лікарський засіб під часвагітності або годування груддю. Дитячий вік.

Передозування. Значне перевищення максимальної добової дозиможе спричинити порушення електролітного балансу (гіпокальціемію,гіпофосфатемію), печію, гастрит та пептичну виразку шлунка і дванадцятипалоїкишки. Антидотом є молоко та антациди. З огляду на ризик розвитку перфорації уверхніх відділах шлунково-кишкового тракту не варто викликати блювання. Діалізнеефективний.

Особливостізастосування. При прийманніРекостину необхідно строго дотримуватись рекомендацій щодо застосування. Зогляду на ризик подразнюючої дії на слизову оболонку травного тракту,лікарський засіб потрібно з обережністю застосовувати у хворих з такимизахворюваннями, як дисфагія, гастрит, дуоденіт, пептична виразка.Перед початком застосування Рекостину необхіднопровести корекцію всіх порушень мінерального обміну.Під час лікування необхідна дієта, збагаченакальцієм.Вплив на здатність керувати транспортнимизасобами і рухомими механізмами, що потребують великої концентрації уваги.Алендронатнатрію не впливає на психофізичну активність та здатність керувати складнимимеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Рекостин з обережністю застосовують разом ізнестероїдними протизапальними засобами. Одночасне застосування лікарськогозасобу у поєднанні з нестероїдними протизапальними засобами збільшує ризикрозвитку побічних ефектів з боку верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.Антациди, препарати кальцію, їжа та напої (окрім води) сповільнюютьвсмоктування алендронату, тому проміжок між застосуванням Рекостину та їжіповинен становити не менше 30 хв. А при застосуванні препаратів кальцію,Рекостин варто приймати за 1 год. до або через 3 - 4 год після їх вживання.Невідомо про клінічно вагомі взаємодії між алендронатом та засобами замісноїтерапії при менопаузі.Доведене введення ранітидину збільшує всмоктуванняалендронату.

Умовита термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому місці при температурі 15 - 25°С.Термін придатності – 2 роки
Схожі лікарські засоби (не завжди, перевіряти по інструкції)
 • Алендронат-стома (Alendronat-stoma)
 • Ост 10 (Ost 10)
 • Фосален (Phosalen)
 • Ліндрон (Lindron)
 • Алендрос70 (Alendros 70)
 • Важлива інформація

  Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
  Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

  Дещо

  Опитування

  Ваші переваги:
  Хімічні лікарські засоби
  Фітотерапія
  Гомеопатія
  Фізіотерапія

  Ще щось