Ранісан (Ranisan)

міжнародна та хімічнаназви: ранітидин;N-[2-[[[5-(диметиламіно)метил]фуран-2-ил]метил]тіо]етил]-N’-метил-2-нітроетен-1,1-діамінгідрохлорид;

основні фізико-хімічнівластивості: майжебілого кольору таблетки, вкриті оболонкою, сочевицеподібної форми, з насічкою зодного боку, діаметром 9,6 мм;

склад: 1 таблетка містить 168 мгранітидину гідрохлориду, що еквівалентно 150 мг ранітидину;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлозамікрокристалічна, коповідон, повідон, магнію стеарат, гіпромелоза,макрогол-6000, титану діоксид, дибутилфталат.

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Блокатори Н

2 -гістаміновихрецепторів. АТС А02ВА02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діюча речовина -ранітидин знижує агресивність шлункового соку, пригнічує секрецію соляноїкислоти і пепсину. Це супроводжується зниженням, головним чином, базальної інічної секреції соляної кислоти, а також секреції, стимульованоїпентагастрином, ацетилхоліном тощо. Крім того, ранітидин гальмує дегрануляціюопасистих клітин, знижує вміст гістаміну в періульцерозній зоні і стимулюєпроцеси загоювання виразки, збільшуючи кількість клітин епітелію, якісинтезують ДНК. Ранітидин практично не діє нагормональний статус, імунологічну реактивність, мікросомальні ферменти печінки ібіотрансформацію інших лікарських сполук. Належить до II покоління блокаторів Н

2 -гістаміновихрецепторів.Фармакокінетика

. Максимальнаконцентрація ранітидину в плазмі після перорального прийому досягається через1,5-2,5 години. Біодоступність становить 40-80%. Період напіввиведеннястановить 2-2,5 години. Елімініція ранітидину здійснюється в основному нирками:70 % препарату екскретується із сечею у незміненому вигляді. Ранітидин можепризначатись пацієнтам із супутніми захворюваннями печінки, тому що печінковийметаболізм препарату незначний.

Показання для застосування. Пептична виразка шлунка та 12-палої кишки завідсутності Helicobacter pilori;гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ);хронічний гастрит з підвищеною кислотоутворюючоюфункцією шлунка в стадії загострення;невиразкова диспепсія;синдром Золлінгера-Еллісона;

Спосіб застосування тадози. Пептична виразкашлунка (за відсутності Нelicobacter pilori) – по 1 таблетці 2 рази на добупротягом 4 – 8 тижнів;пептична виразка12-палої кишки (за відсутності Helicobacter pilori) – по 1 таблетці 2 рази надобу протягом 4 – 6 тижнів;ГЕРХ – по 1таблетці 4 рази на добу протягом 4 – 8 тижнів, підтримуюча терапія при ГЕРХ – 1таблетка 1 раз на добу до 12 місяців;хронічний гастритз підвищеною кислотоутворюючою функцією шлунка в стадії загострення – по 2таблетки на добу протягом 2 – 4 тижнів;невиразковадиспепсія – по 2 таблетки на добу протягом 2 – 4 тижнів;синдромЗоллінгера-Еллісона – початкова доза препарату становить 4 таблетки на добу, занеобхідності дозу підвищують, дозування визначається індивідуально. Післядосягнення терапевтичного ефекту препарат необхідно приймати в підтримуючійдозі протягом 1 – 4 тижнів.

Побічна дія. Пронос, нудота, блювання, метеоризм,сухість у роті; головний біль, запаморочення; втомлюваність, сонливість; шкірнівисипання; підвищення рівня печінкових трансаміназ (АЛТ і АСТ), зниженнякількості лейкоцитів та тромбоцитів у крові. Порушення зору, аритмії,панкреатит, гепатит. Гінекомастія, імпотенція, алопеція, агранулоцитоз,гемолітична анемія.

Протипоказання. Тяжкі порушення функції печінки (у тому числі цирозпечінки) та нирок. Вагітність, годування груддю, підвищена чутливість доранітидину та інших блокаторів Н2-гістамінових рецепторів. Дитячийвік до 15 років.

Передозування . Дотеперпередозування Ранісану не спостерігалось. Лікування - симптоматичне,специфічний антидот не відомий. Ранітидин, діючу речовину Ранісану, можнавивести з кровообігу шляхом гемодіалізу.

Особливості застосування. Перед початком терапії блокаторамиН2-гістамінових рецепторів необхідно провести гістологічнедослідження, щоб виключити злоякісний характер хвороби. З обережністюпризначають хворим з порушенням функції нирок, порфірії. При хронічній нирковійнедостатності період напіввиведення ранітидину значно збільшується і знижуєтьсяйого кліренс, що потребує корекції дози препарату.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Інтервал між прийомом антацидів іранітидину повинен бути не менше години.Приодночасному застосуванні з теофіліном може підвищитись рівень теофіліну вплазмі з проявом побічних явищ типу тахікардії, стану збудженості, судом
Схожі лікарські засоби (не завжди, перевіряти по інструкції)
 • Рантак (Rantac)
 • Ринит (Rinit)
 • Ранітидин (Ranitidin)
 • Гістак (Histac)
 • Уметак (Umetak)
 • Важлива інформація

  Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
  Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
  Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

  Дещо

  Опитування

  Ваші переваги:
  Хімічні лікарські засоби
  Фітотерапія
  Гомеопатія
  Фізіотерапія

  Ще щось