Бронхофілін (Bronchofylline)

основніфізико-хімічні властивості: таблеткибілі або майже білі, плоскі, круглої форми, з фаскою та рискою;

склад: 1 таблетка містить сальбутамолу сульфатуеквівалентно 2 мг сальбутамолу; теофіліну 100 мг;допоміжніречовини: повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний, магніюстеарат, тальк, натрію крохмаль гліколят.

Формавипуску. Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа . Засоби для системного застосування при обструктивних захворюванняхдихальних шляхів. Ксантини в комбінації з адренергічними засобами. Код АТС R03D В04.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінований,протиастматичний засіб. Сальбутамол – β2-адреноміметик.Стимулює переважно β2-адренорецептори, які локалізуються убронхах, кровоносних судинах. Надає виражену бронхолітичну дію. Попереджує іперериває бронхоспазм, знижує опір дихальних шляхів, збільшує життєву ємністьлегень. Викликає зменшення виділення гістаміну та інших біологічно активнихречовин з лаброцитів. Викликає розширення коронарних артерій, практично незнижує артеріальний тиск. Теофілін – зв’язує аденозинові рецептори, блокує фосфодіестеразу,стабілізує цАМФ, знижує концентрацію внутрішньоклітинного кальцію. Має вираженубронхолітичну, спазмолітичну, протиастматичну, судинорозширювальну,кардіотонічну дію. Розслабляє гладку мускулатуру бронхів; знижує рівеньмедіаторів алергії в крові; підвищує тонус дихальної мускулатури міжребернихм’язів та діафрагми; розширює судини легень та поліпшує оксигенацію крові;зменшує тромбоутворення та нормалізує мікроциркуляцію.

Показання длязастосування. Бронхіальнаастма, хронічний обструктивний бронхіт, емфізема легень.

Спосібзастосування та дози. Приймати внутрішньо після їди.Доза для дорослих та дітей старше 12років становить по 1 – 2 таблетки 3 – 4 рази на добу. Дітям від 6 до 12 років –по 1 таблетці 3 – 4 рази на добу, дітям у віці від 2 до 6 років – по 1/2таблетки 2 рази на добу.

Побічна дія. Нудота, блювання, головний біль,запаморочення, роздратованість, перехідні розширення периферичних судин,помірна тахікардія, гіпокаліємія, можливо виникнення алергічних реакцій –ангіоневротичний набряк, шкірний висип, кропив’янка, артеріальна гіпотензія,колапс; дуже рідко – тремор, судоми.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого інгредієнтапрепарату, епілепсія, гострий інфаркт міокарда, тахіаритмія, вираженаартеріальна гіпертензія, гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія,гіпертиреоз, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, важкі порушенняфункції печінки, дитячий вік до 2 років, вагітність та період лактації.

Передозування. Симптоми: тахікардія, слабкість, зниженняартеріального тиску, тремор м’язів, блювання, збудження, можливі тяжкіускладнення – судоми, кома, раптова смерть.Лікування: лікувальні заходи залежать відвираженості симптомів і включають корекцію показників гемодинаміки,оксигенотерапію, штучну вентиляцію легень. При передозуванні використовуютьβ1-адреноблокатори, але потрібно запобігати введенню високихдоз (у пацієнтів з підвищеною чутливістю це може викликати бронхоспазм). Присудомах – вводять внутрішньовенно або внутрішньом’язово діазепам (не призначатибарбітурати). Якщо концентрація теофіліну перевищує 50 мг/л і виникають підозрийого сповільненого виведення, необхідно провести гемодіаліз.

Особливостізастосування. З обережністюпризначають пацієнтам із захворюваннями серцево-судинної системи, артеріальноюгіпертензією, цукровим діабетом. Елімінація активних речовин сповільнюється ухворих з вираженою дихальною недостатністю, при печінковій і серцевійнедостатності, вірусних інфекціях, гіпертермії. Куріння значно впливає наметаболізм і виведення теофіліну, у хворих, які викурюють по 1 – 2 пачкисигарет на день, період напіввиведення скорочується. Теофілін проникає черезплацентарний бар’єр.З обережністюслід застосовувати Бронхофілін під час роботи з механізмами та при керуванніавтотранспортом.

Взаємодія злікарськими засобами. Зобережністю призначають пацієнтам, хворим на цукровий діабет, закритокутовуглаукому, а також в анамнезі яких вказано на пептичну виразку. Теофілінпотенціює ефект β2-адреноміметиків і може посилювати тремор,викликаний симпатоміметичними препаратами. Гальмує всмоктування фенітоїну.Еритроміцин і фенобарбітал можуть гальмувати елімінацію теофіліну. Теофілінможе збільшувати ниркову екстракцію літію, порушуючи терапевтичний баланс упацієнтів, які приймають солі літію. Циметидин підвищує концентрацію всироватці крові і час виведення теофіліну.Сальбутамолпідвищує кардіотропність гормонів щитовидної залози, знижує ефективністьбета-блокаторів, антигіпертензивних засобів, антиангінальний ефект нітратів.Підвищує ймовірність глікозидної інтоксикації. Умови та термін зберігання. Зберігатив недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температурівід 8 до 25єС.Термін придатності

3 роки

Важлива інформація

Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

Дещо

Опитування

Ваші переваги:
Хімічні лікарські засоби
Фітотерапія
Гомеопатія
Фізіотерапія

Ще щось