Муколван (Mucolvanum)

міжнародна та хімічна назви: ambroxol;(транс-4-[(2-аміно-3,5-дибромбензил)аміно]-циклогексанолу гідрохлорид);

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна рідина;

склад: 1 мл розчину містить амброксолу гідрохлориду 0,0075г;допоміжні речовини: натрію хлорид, кислота лимонна,натрій фосфорнокислий двозаміщений, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Муколітичні засоби. Код АТС R05C В06.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Амброксол є сектретолітиком ісекретомоториком. Препарат стимулює серозні клітини залоз слизової бронхів,збільшує вміст слизового секрету і нормалізує порушене співвідношення серозногоі слизового компонента мокротиння. Зміна структури бронхіального секретувідбувається через зменшення кількості і фрагментацію мукополісахариднихволокон, що приводить до зниження в’язкості мокротиння. Також амброксол сприяєвідділенню в’язкого секрету від стінок бронхіол і полегшує його виділення зарахунок посилення руху війок миготливого епітелію бронхів. Амброксол стимулюєутворення альвеолярного сурфактанту пневмоцитами 2-го типу і бронхіальногосурфактанту клітинами Кларка. Препарат проникає через плацентарний бар’єр іполіпшує синтез сурфактанту в період внутрішньоутробного життя плода, такожпрепарат має здатність запобігати розвитку синдрому недостатнього дихання уновонароджених. Крім того, амброксол зменшує спастичну гіперреактивністьбронхів, виразно покращує дихання і незначно пригнічує кашель.Фармакокінетика. Інтесивно метаболізується впечінці. Період напіввиведення становить близько 90-10 год, більша части на(90%) виводиться з сечею.

Показання для застосування. Препарат застосовують при гострих іхронічних захворюваннях дихальних шляхів, які супроводжуються утвореннямв’язкого секрету, що тяжко відділяється: при гострих та хронічних бронхітахрізної етіології, при запаленні легенів, за наявності у хворого бронхіальноїастми, бронхоектатичної хвороби, ателектазу легені, трахеїту, ларингіту,синуситу. Також препарат доцільно застосовувати при синдромі недостатньогодихання (шокова легеня), для профілактики і лікування ускладнень післяопераційних втручань на легенях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим вводять внутрішньом’язово,внутрішньовенне (повільно струминно) та підшкірно по 0,03 - 0,045 г (2 - 3ампули) 2-3 рази на добу; дітям до 2 років - по 0,0075 г (1/2 ампули) 2 рази надобу; від 2 до 5 років - 3 рази на добу; старше 5 років - по 0,015 г (1 ампула)2-3 рази на добу. При синдромі дихальної недостатності вводять із розрахунку 10мг/кг на добу (у 3 - 4 прийоми). Тривалість курсу лікування -5-7 днів.

Побічна дія. Як правило, Муколван добре переноситься. Можливінезначні шлунково-кишкові розлади (головним чином печія, диспепсія, рідко -нудота і блювання). Можливі алергічні реакції, головним чином у вигляді шкірнихвисипань.

Протипоказання. Підвищена чутливість до амброксолу або іншихдопоміжних компонентів препарату. Виразкова хвороба шлунка і 12-палої кишки. Ітриместр вагітності і період лактації.

Передозування. На сьогодні випадки передозування не встановлені.

Особливості застосування. При лікуванні Муколваном під час лактаціїслід припинити годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Муколвану іампіциліну, амоксициліну, доксицикліну, еритроміцину, цефуроксиму концентраціявищезазначених антибіотиків у легеневій тканині зростає. Не має сенсу призначатипрепарат разом з лікарськими засобами, що пригнічують активність кашлю(наприклад з кодеїном), через утруднене відходження мокротиння із броніхальногодерева за рахунок пригнічення кашльового рефлексу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності -5 років

Важлива інформація

Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

Дещо

Опитування

Ваші переваги:
Хімічні лікарські засоби
Фітотерапія
Гомеопатія
Фізіотерапія

Ще щось