Кофеїн-бензоат натрію -дарниця (Coffein-benzoatesodium-darnitsa)

основні фізико-хімічні властивості: прозора , безбарвна або злегка жовтуватарідина;

склад: 1 мл розчину містить кофеїну в перерахуванні на 100% речовину - 0,04 габо 0,08 г та натрію бензоату в перерахуванні на 100% речовину - 0,06 г або0,12 г ;допоміжні речовини: 0,1 М розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби, похідніксантину.Код АТС N06B C01.

Фармакологічні властивості. Фармакодінаміка. Кофеїн – алкалоїд, який присутній в листках чаю, бобахкави. Фармакологічні властивості Кофеїну-Бензоату Натрію-Дарниця розділяють нацентральні та периферичні. Центральні ефекти, в свою чергу, розділяють напсихостимулюючі та аналептичні. Психостимулююча дія Кофеїну-БензоатуНатрію-Дарниця пов’язана з його антагонізмом до дії аденозину на пуринергічні(аденозинові) А-1 та А-2 рецептори в ЦНС. Відомо, що аденозин пригнічує функціїЦНС. Під дією Кофеїну-Бензоату Натрію-Дарниця підвищується психічна діяльність,підвищується розумова та фізична працездатність. Психостимулюючий ефектперебуває у прямій залежності від дози. Малі дози стимулюють функції ЦНС,великі- пригнічують ( за рахунок виснаження нервових клітин.).Аналептичні ефекти Кофеїну-БензоатуНатрію-Дарниця пов’язані з його впливом на дихальний та гемодинамічний центридовгастого мозку, Внаслідок чого спостерігається збільшення частоти та глибинидихання. Периферичні ефекти препарату не однозначні і пов’язані з його дозою тарівнем впливу на судинне русло та міокард. Коронарний кровообіг спочаткупосилюється , а потім зменшується, збільшується нирковий кровообіг, звужуютьсясудини черевної порожнини, шкіри. Під впливом Кофеїну-Бензоату Натрію-Дарницязнижується центральний кровообіг та тиск цереброспинальної рідини, чимпояснюється його ефективність при мігрені. Дія препарату на серце неоднозначна.У малих дозах він викликає позитивний інотропний ефект. У підвищених дозах –позитивний хронотропний ефект. У деяких людей здатний викликати тахікардію інавіть аритмію.Фармакокінетика. Розподіляється в організмі рівномірно. Легко проникаєчерез гематоенцефалічний бар”єр. Більша частина метаболізується в печінці,головним чином за рахунок деметилювання. Виводиться з організму з сечею такалом у вигляді метаболітів, невелика частина ( біля 8 %) у незміненомувигляді.

Показання для застосування. Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарниця застосовуєтьсяпри захворюваннях, які супроводжуються пригніченням функції ЦНС тасерцево-судинної системи, при пригніченнях дихання, при асфіксії, при отруєннінаркотиками та іншими отрутами , які пригнічують ЦНС, при астенічному синдромі, при спазмах судин головного мозку.

Спосіб застосування та дози. Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарниця застосовуєтьсяу вигляді 10% розчину (кофеїну в перерахуванні на 100% речовину 0,04 г танатрію бензоату в перерахуванні на 100% речовину 0,06 г) та 20 % розчину(кофеїну в перерахуванні на 100% речовину 0,08 г та натрію бензоату вперерахуванні на 100% речовину 0,12 г).Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарницяпризначають у вигляді підшкірних ін’єкцій. Дози препарату підбираютьіндивідуально, частота введень - не більше 2-3 раз на добу. Разова доза длядорослих становить 1 мл 10% або 20% розчину. Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарниця дітямрекомендується застосовувати тільки у вигляді 10 % розчину, одноразовопідшкірно. Дітям від 2 до 4 років – 0,25 мл 10 % розчину; від 4 до 6 років -0,5 мл 10 % розчину; від 6 до 10 років –0,75 мл 10 % розчину; від 10 до 14років – 1,0 мл 10 % розчину.Вища разова доза для дорослих – 4,0 мл 10 %или 2,0 мл 20 % розчину, добова доза для дорослих становить 10,0 мл 10 % або5,0 мл 20 % розчину.

Побічна дія. При застосуванні Кофеїну-Бензоату Натрію-Дарницяможе розвинутися безсоння, неспокій, нудота, блювання, прискорене серцебиття,порушення ритму серця, загрудинний біль.

Протипоказання . Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарниця протипоказаний призбудженні, порушеннях сну, підвищенні артеріального тиску, атеросклерозі, приорганічних захворюваннях серцево-судинної системи, у похилому віці, приглаукомі. Не застосовувати дітям до 2-х років.

Передозування. Виснаження судиннорухового центру та послабленняскоротливої здатності міокарда, колапс. Збудження, запаморочення, частедихання, блювання, тремтіння. При тривалому застосуванні може розвинутисяпсихічна залежність.Лікування: відміна препарату, введеннязасобів для наркозу, наркотичних анальгетиків або снодійних препаратів.

Особливості застосування. При застосуванні Кофеїну-БензоатуНатрію-Дарниця не вживати кави, міцного чаю та інших тонізуючих напоїв. Зобережністю застосовувати препарат жінкам у період вагітності та лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кофеїн-Бензоат Натрію-Дарниця здатнийпотенціювати ефекти інших фармакологічних засобів. У зв’язку з цим він частовикористовується у комбінованих препаратах. Поєднується з серцевимиглікозидами, атропіном, бронхолітиками, анальгетиками, алкалоїдами спорині,бромідами. Є антагоністом наркозних , снодійних таінших речовин, які пригнічують центральну нервову систему, конкурентнийантагоніст препаратів аденозину, АТФ. Підвищує кліренс і зменшує концентрацію вкрові літію.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці,при температурі від 15 до 25оС . Термін придатності - 5 років

Важлива інформація

Інтернет-довідник лікарських препаратів. Інформаційні матеріали про застосування лікарських засобів і препаратів, опублікованих на сайті, призначені тільки для ознайомлення і дана інформація не може бути керівництвом для самостійного застосування, лікування і діагностики користувача. Вони можуть застосовуватися лише після призначення лікаря і під ретельним лікарським наглядом.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, що може завдатися вашому здоров'ю внаслідок самостійного лікування по інформації, поданій на сайті.
Адміністрація сайту не може напевно стрерджувати, що опублікована інформація не містить помилок.

Дещо

Опитування

Ваші переваги:
Хімічні лікарські засоби
Фітотерапія
Гомеопатія
Фізіотерапія

Ще щось